kadikoy evden eve nakliyatpendik evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyatbagcilar evden eve nakliyat

facebook-button twitter_button youtube_button

k-cancer-banner

JOIN NFCA

MEMBERS BENEFITS/FEES

WEEKLY POLL

Fastpitch TV

NFCC

Right View Pro Interior

Louisville Slugger/NFCA NAIA All-Region Teams Announced

 West Region

First Team 
P Auburn Sigurdson Simon Fraser
P Leslie Ludlow Point Loma Nazarene
P Erin Thomas Simon Fraser
P Miranda van der Voort Point Loma Nazarene
C Erin Crumpstone Simon Fraser
IF Cheryl Bolding Point Loma Nazarene
IF Shannon Rossiter Simon Fraser
IF Rachel Alkire Azusa Pacific
IF Jennie Waleszonia Azusa Pacific
IF Crystal Roberts Biola
IF Lindy Schneider Oregon Tech
OF Amy Nanson Point Loma Nazarene
OF Rachel Schill Simon Fraser
OF Mackenzie Gerke Point Loma Nazarene
OF Cassie Lakey Azusa Pacific
UT Jessica Rapoza Point Loma Nazarene

Ê

Second Team
Rachel Bermudez California Baptist
Kelsey Madsen Oregon Tech
Jaime Beatty California Baptist
Tamara Trujillo California Baptist
Megan Alkire Azusa Pacific
Jamison Harnish Notre Dame de Namur
Ashley Mauro Vanguard
Nikki Staley Oregon Tech
Grace Fagan Oregon Tech
Lois Shoemaker Oregon Tech
Rebekah Anderson Biola
Cassie Gunnerson Biola

Ê

Southwest Region

First Team
P Laura Heise College of Saint Scholastica
P Rachel Werner Houston Baptist
P Laura Hess Houston Baptist
P Kena Freeman Oklahoma Baptist
C Jill Vaughn Oklahoma City
1B Jessica Oleson Oklahoma City
2B Rachel Weigel Bellevue
SS Lindsey Bredar Bellevue
SS Kayla Hubbard Oklahoma Baptist
3B Traci Bode Midland Lutheran
3B Katy Thurber Oklahoma Baptist
OF Molly Peterson Bellevue
OF Jen Vancura College of Saint Scholastica
OF Kristi Erickson College of Saint Scholastica
UT Mara Anderson College of Saint Scholastica
DP Karla Harpenau Peru State

Ê

Second Team
Alissa Baxter Oklahoma Baptist
Hollie Gaunt University of Science and Arts
Valerie Reiman Midland Lutheran
Krista Doell Oklahoma Baptist
Brooke Bryan Oklahoma Baptist
Jessica Hill Peru State
Katelyn Griffin Houston Baptist
Sarah Franz Houston Baptist
Ashley Grider University of Science and Arts
Kristy Carlson Houston Baptist
Morgan Anderson Houston Baptist
Carrie Alexander Peru State
Anna Tennal Peru State

Ê

Great Lakes Region

First Team
P Stacey Eschmann Saint Xavier
C Sarah Cooper Spring Arbor
1B Lauren Gidcumb Olivet Nazarene
2B Colleen Kilduff Saint Xavier
3B Kylie Fenter Olivet Nazarene
SS Amanda Jensen Olivet Nazarene
OF Tara Hollar Saint Xavier
OF Shannon Kohl Walsh
OF Cassandra Berger Olivet Nazarene
DP Leah Woldyk Spring Arbor
UT Heather Wahington Indiana Tech
At-Large Veronica Pena Indiana Wesleyan
At-Large Alicia Hammel Olivet Nazarene
At-Large Jessica Mancini Spring Arbor
At-Large Jena Whitcomb Ohio Dominican
At-Large Kelly Sims Ohio Dominican

Ê

Ê

Second Team

Erin Brockert Tri-State
Rebecca Koets Northland
Kim Lawson Tiffin
Vanessa Hill Tiffin
Tabitha Furlong Ohio Dominican
Missy Smith Tiffin
Erica Prieto Robert Morris
Kendra Shoup Walsh
Camille Mazzei Tiffin
Angie Newland Ohio Dominican
Denita Robinson Tiffin
Stephanie Johnson Mount Vernon Nazarene
A'lana Washington Indiana Tech
Stephanie Dura Tri-State

Ê

Midwest Region

First Team
P Leah Gronberg Union
P Erin Hunter Transylvania
P Jayne Miller Columbia
C Jessica Brewer William Penn
3B Katie Rominger Lee
1B Becky Scheiber McKendree
2B Brandy Baird Cumberland
3B Lori Bikar Iowa Wesleyan
SS Jennifer Roeder Martin Methodist
OF Tara Fiene William Woods
OF Valerie Gugert MidAmerica Nazarene
OF Crissy Rapp Georgetown
OF Barbi Ventura Lindenwood
UT Wendy Allen Trevecca Nazarene
UT Liz Sauerwein William Penn
At-Large Molli Laing Morningside

Ê

Second Team

Kellie Armstrong William Penn
Mary Kosco Union
Monica Mueller Columbia
Amy Rice Lindsey Wilson
Amy Seipp Columbia
Meaghan Crow Lindenwood
Michelle Schaper William Woods
Katie Frommeyer Transylvania
J.J. Benson Morningside
Jessica Greene Lee
Holly Haycraft Union
Tracy Hilton William Penn
Amanda Rhorer Columbia
Meredith Watkins Trevecca Nazarene
Lauren Gavulic Lee
Brandi Fink Grand View

Ê

East Region

First Team
P Melissa Passley Mobile
P Valarie Ricketts Spring Hill
C Jennifer Girod Spring Hill
IF Maria Soto Mobile
IF Denise Fuenmayor Mobile
IF Tiffany Giles North Georgia
IF Lynsey Thompson North Georgia
OF Allison Sellers Spring Hill
OF Ann Gilliam North Georgia
OF tania Black Thomas
OF Brittney Barber Faulkner
UT Mariangee Bogado Thomas
UT Danielle DeLeon Spring Hill
UT Kim Hopkins Thomas
UT Gina Gossett Southern Wesleyan
At-Large Stephanie Dixon Thomas

Ê

Second Team

Beth Willis North Georgia
Katie Cox North Georgia
Meredith Tanner Mobile
Jamie Hester Faulkner
Sylvia Bedgood Mobile
Sharon Tubbs Faulkner
Brittany Luther Georgia Southwestern
Natalie Roebuck Southern Wesleyan
Laura Thomas North Georgia
Brenda Box Mobile
Christie Ward Georgia Southwestern
Mandy Serpas Faulkner
Jessica Weltin Spring Hill
Jessica Cisson Southern Wesleyan
Ashley Embrey Georgia Southwestern
Aracely Rodriquez Spring Hill