kadikoy evden eve nakliyatpendik evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyatbagcilar evden eve nakliyat

facebook-button twitter_button youtube_button

k-cancer-banner

JOIN NFCA

MEMBERS BENEFITS/FEES

WEEKLY POLL

Fastpitch TV

NFCC

EyeBlack

NJCAA Division I All-Region Teams List

 2008 Louisville Slugger/NFCA NJCAA Division I All-Region Teams

Midwest  |  South  |  West

Midwest Region First Team
Pos.  Name  School
P Lindsey Olson Galveston College
P Elena Crabtree Blinn College
P Kelsey McClain San Jacinto College - South
P Samantha Tiefenthaler Iowa Western Community College
C Kelsey Meyers Iowa Western Community College
1B Brooke Walters Seminole State College
1B Haley Nix Texarkana College
3B Jenna Dell Iowa Western Community College
SS Desiree Mujica Southeastern Community College
SS Christina Jaques Lamar State College
SS Caley Jeter Blinn College
OF Toni Dance Iowa Western Community College
OF Kristi Kelley Alvin Community College
OF Whitney Fox Navarro College
OF Cheyenne Parent San Jacinto College - South
DP Misti Cosby Texarkana College
     
     Second Team
Pos.  Name  School
P Lacey Lang Texarkana College
P Sunny Wells Alvin Community College
C Caysea Ryan Blinn College
C Keanah Prestridge Seminole State College
C Krystal Plummer San Jacinto College - South
1B Chelsea Hall Navarro College
1B Shay Ristau Paris Junior College
2B Janet Rendon San Jacinto College - South
2B Lauren Buch John A. Logan College
SS Mollye Micak Galveston College
SS Courtney Walters Paris Junior College
OF Nicole Ostertag Jefferson College
OF Kristi Keller Alvin Community College
OF Tiffany Galletti Blinn College
OF Jeana Keyes Paris Junior College

DP

Tasha Rotramel San Jacinto College - South
     
     
South Region First Team
Pos.  Name  School
P Katelyn Murphree Santa Fe Community College
P Jennifer Sexton Wallace State Community College - Hanceville
P Kristina DeMello Miami Dade College
P Holli Hill Wallace State Community College - Hanceville
C Dandi Ammons Wallace State Community College - Hanceville
2B Mallory Borden Santa Fe Community College
2B Casey Saunders Chattanooga State Technical Community College
3B Rachel Baucom Wallace State Community College - Hanceville
3B Grealdine Puertas Pensacola Junior College
SS Lauren Lopez Miami Dade College
SS Hannah Strength Wallace State Community College - Hanceville
OF Brittany Cannon Santa Fe Community College
OF Kate Vanderham Florida Community College at Jacksonville
OF Karina De Los Santos Miami Dade College
OF Meagan Masingale Chattanooga State Technical Community College
DP Chambree Pugh Aiken Technical College
     
     
     Second Team
Pos.  Name  School
P Brittany Fox Chattanooga State Technical Community College
P Lauren Varsalona Indian River Community College
P Courtney Alvarez Chattanooga State Technical Community College
P Alanna Hadley Gulf Coast Community College
C Rebecca Smith Tallahassee Community College
1B Ginny Walsh Gulf Coast Community College
2B Chasity Covington Chipola College
3B Kelley Smiley Indian River Community College
SS Meike Witteveen Florida Community College at Jacksonville
SS Cindy Cuare Indian River Community College
SS Carolyn Moore Chipola College
OF Destiny Covington Chipola College
OF Whitney Little Indian River Community College
OF Mary Helen Tyler Tallahassee Community College
OF Kalah Mathis Columbia State Community College

OF

Jessica Bohn

Santa Fe Community College
     
     
West Region First Team
Pos.  Name  School
P Noe Esperas Eastern Arizona College
P Lindsey Palmer Salt Lake Community College
P Jenna Rodriguez Yavapai College
P Kelsey Garner Western Nebraska Community College
C Brittany Tucker Yavapai College
1B Sara Hopwood Eastern Arizona College
1B Jennifer Reifschneider Pratt Community College
2B Kara Ryman Western Nebraska Community College
3B Kacie Smith Yavapai College
SS Jackie Tema Eastern Arizona College
SS Shaunte Duarte Yavapai College
OF Caitlin Stangl Yavapai College
OF Marina Gusman-Brown Eastern Arizona College
OF Rebecca Diehl Garden City Community College
OF Gabrielle Hart Butler Community College
DP Ninostka Amaro Colby Community College
     
     Second Team
Pos.  Name  School
P Maritza Rocha Odessa College
P Courtney Auger Seward County Community College
P Lauren Supak Butler Community College
C Brooke Olson Salt Lake Community College
C Anna Sorrell College of Southern Idaho
1B Jennifer Collins Seward County Community College
2B Jasey Jensen Salt Lake Community College
3B Louisa Stover Odessa College
3B Nina Cabrales Midland College
SS Megan Hamilton Garden City Community College
SS Marissa Araujo Odessa College
OF Chachera Brantley Eastern Arizona College
OF Megan Zimmerman College of Southern Idaho
OF Amber Kamaka Midland College
OF Bendt Tara Salt Lake Community College
DP Stephanie Holmes College of Southern Idaho