kadikoy evden eve nakliyatpendik evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyatbagcilar evden eve nakliyat

facebook-button twitter_button youtube_button

k-cancer-banner

NFCC

2014 NFCA JUNIOR COLLEGE LEADOFF CLASSIC
February 28-March 2, 2014 | South Commons Complex | Columbus, Ga.

Leadoff Classic HomeSchedule/ResultsVisitor InfoPrintable BracketWeb BracketsTicketsDirections | All-Tournament TeamWeather

 


 

Gold Bracket

   










No. 1 NW Fla.




 





No. 1 NW Fla.

5 p.m. Sat./Stadium


 No. 8 Wallace St. 5-4



 

 


 
 


No. 1 NW Fla. 7-3
9 a.m. Sun./Stadium No. 8 Wallace St. 11 a.m. Sun./Stadium No. 8 Wallace St. 3-1

   

 
   
No. 5 Odessa    
     
     
    No. 5 Odessa
5 p.m. Sat./Field 1 No. 4 Blinn 9-1 (5)
 
     

 
No. 1 NW Fla. 14-7
1 p.m. Sun./Field 1
   
1 p.m. Sun./Stadium No. 7 LSU-E 6-4 (8)
Consolation  
No. 4 Blinn
  Gold
 Winner

 
  Champion
 

No. 3 San Jacinto
 
 
 

 
 
No. 6 Kirkwood
5 p.m. Sat./Field 2 No. 3 San Jacinto 4-3
 
 
 
   
   
 
 

No. 6 Kirkwood 1-0
9 a.m. Sun./Field 1
No. 6 Kirkwood 11 a.m. Sun./Field 1 No. 7 LSU-Eun. 7-0


 
 



 
No. 7 LSU-Eunice  


   
 


  No. 2 Lake Land
5 p.m. Sat./Field 3 No. 7 LSU-Eun. 8-3



 




   




No. 2 Lake Land










     
       





     
 
   


 







 

 


 

Silver Bracket

   










No. 1 Central Ala.




 





No. 8 Ga. Per. 7 p.m. Sat./Stadium No. 1 Central Ala. 8-6



   
 


       


No. 8 Ga. Per. 2-0
9 a.m. Sun./Field 2 No. 8 Ga. Per. 11 a.m. Sun./Field 2 No. 1 Cent. Ala. 10-9

     

 
   

No. 5 Seminole St.

   
     

 

     
    No. 4 Gordon St. 7 p.m. Sat./Field 1

No. 5 Seminole St. 14-8

 
     

 
No. 7 Ind. Hills 2-1
1 p.m. Sun./Field 3    
1 p.m. Sun./Field 2 No. 1 C. Ala. 5-4 (8)
Consolation  
No. 4 Gordon St.

Silver
 Winner

 
  Champion
 

No. 3 Midland
 
 
 

 
 
No. 3 Midland 7 p.m. Sat./Field 2
No. 6 Spartanburg 8-2
 
 
 
   
           

No. 7 Ind. Hills 3-1
9 a.m. Sun./Field 3 No. 6 Spartanburg 11 a.m. Sun./Field 3 No. 2 Tallahas. 3-1


     



 
No. 7 Indian Hills  


   
 


  No. 7 Ind. Hills 7 p.m. Sat./Field 3
No. 2 Tallahassee 9-0 (5)




 




   




No. 2 Tallahassee










     
       




       
 
   


 







 


 

Bronze Bracket

   










No. 1 Des Moines




 





No. 1 Des Moines
5 p.m. Sat./Field 4 No. 8 CCBC 10-1



   
 


 
 



No. 1 Des M. 10-0
9 a.m. Sun./Field 4 No. 8 CCBC-Caton. 11 a.m. Sun./Field 4 No. 8 CCBC 5-4

   


 
   
No. 5 Muskegon    
     
     
    No. 5 Muskegon 5 p.m. Sat./Field 5
No. 4 Labette 7-5  
     

 
No. 1 Des M. 13-3 (5)
1 p.m. Sun./Field 5    
1 p.m. Sun./Field 4 No. 3 S. Union 8-0 (5)
Consolation  
No. 4 Labette
  Bronze
 Winner

 
  Champion
 

No. 3 Southern Union
 
 
 

 
 
No. 6 Florence-Darl. 7 p.m. Sat./Field 4
No. 3 S. Union 11-0 (5)
 
 
 
   
           

No. 7 Pasco H. 10-1
9 a.m. Sun./Field 5 No. 6 Florence-Darl. 11 a.m. Sun./Field 5 No. 3 S. Union 6-5


     



 
No. 7 Pasco-Hern.  


   
 


  No. 7 Pasco-H. 7 p.m. Sat./Field 5
No. 2 Heartland 4-3




 




   




No. 2 Heartland