LOC NAIA 2018LOGO web

 

 
March 9-11 | South Commons Complex | Columbus, Ga.
All-Tournament | Complex Map | Weather

Day 1 Photo Gallery | Day 2 Photo Gallery

Tickets

Dailey (Adult) - $10 | Daily (12 & under) - $7

Weekend Pass (Adult) - $25 | Weekend Pass (12 & under) - $15

Youth Group (10 or more) - $5 per person

Military Group (10 or more) - $5 per person


Participating Teams (19)

Schedule

Home teams listed second

Friday, March 9

Field 1
10:00 a.m. | Reinhardt 2, Calumet 0
3:30 p.m. | Georgia Gwinnet 5, St. Ambrose 4
6:00 p.m. | Ottawa 3, St. Ambrose 2 (8)
8:00 p.m. | St. Ambrose 5, Campbellsville 0

Field 2
10:00 a.m. | Lindsey Wilson 4, Lawrence Tech 3
12:30 p.m. | Warner 14, Talladega 6
3:30 p.m. | Georgetown 2, William Carey 1
6:00 p.m. | William Carey 11, Thomas 1 (5)

Field 3
10:00 a.m. | Mobile 3, Calumet 0
12:30 p.m. | Lindsey Wilson 10, Clarke 5
3:30 p.m. | Rio Grande 3, Calumet 1
6:00 p.m. | Reinhardt 9, Clarke 7

Field 4
12:30 p.m. | Mobile 5, Lindenwood 1
3:30 p.m. | Thomas 8, Brenau 0 (5)
6 p.m. | Mobile 3, Lindsey Wilson 1

Field 5
10:00 a.m. | USCB 7, Talladega 2
12:30 p.m. | Campbellsville 7, Lawrence Tech 1
3:30 p.m. |  Reinhardt 7, Lindenwood-Belleville 1
6:00 p.m. | Calumet 3, Lindenwood-Belleville 2

Stadium
10:00 a.m. | Georgia Gwinnett 9, Georgetown 2
12:30 p.m. | Ottawa 7, USCB 4
3:30 p.m. | Campbellsville 8, Warner 7
6:00 p.m. | Brenau 4, Rio Grande 1

Saturday, March 10

Field 1
9:00 a.m. | Georgetown 5, Thomas 0
11:00 a.m. | Warner 7, Georgia Gwinnett 2
1:30 p.m. | Georgia Gwinnett 12, Lawrence Tech 1 (5)
4:00 p.m. | Talladega 6, Brenau 5

Field 2
9:00 a.m. | Lindenwood-Belleville 11, Talladega 10 (8)
11:00 a.m. | Lindsey Wilson 7, Lindenwood-Belleville 2
1:30 p.m. |  USCB 4, William Carey 2
4:00 p.m. | Rio Grande 12, Reinhardt 2
6:00 p.m. | Georgia Gwinnett 9, Ottawa 0 (5)

Field 3
9:00 a.m. | USCB 5, Brenau 3
11:00 a.m. | Reinhardt 9, Talladega 2
1:30 p.m. | Calumet 3, Clarke 1 (8)
4:00 p.m. | William Carey  10, Lindsey Wilson 2 (6)
6:00 p.m. | William Carey 10, St. Ambrose 2 (5)

Field 4
11:00 a.m. | USCB 3, Georgetown 2
1:30 p.m. | Georgetown 4, Georgetown 3
4:00 p.m. | Campbellsville 5, Thomas 1

Field 5
11:00 a.m. | Campbellsville 7, Ottawa 0
1:30 p.m. | Rio Grande 2, Ottawa 0
4:00 p.m. | Mobile 7, Clarke 0

Stadium
9:00 a.m. | Clarke 1, Rio Grande 0
11:00 a.m. | Calumet 2, Mobile 0
1:30 p.m. | Thomas 8, St. Ambrose 2
4:00 p.m. | Warner 1, St. Ambrose 0
6:00 p.m. | Lawrence Tech 3, Lindenwood-Belleville 1

ALL TOURNAMENT TEAM

Alyssa Samsone - CCSJ
Natassja Hatcher - USCB
Hannah Morton - Georgetown
Zoie Villa - Lindenwood-Belleville
Niki Cook - Georgia Gwinnett
Megan Ballegeer - St. Ambrose
Kendall Theriot - William Carey
Sydney Tigges - Clarke
Peyton Matejka - Ottawa
Amber Hancock - Lindsey Wilson
Neely Quint - Campbellsville
Kelsey Conkey - Rio Grande
Emmi Coachman - Talladega
Sara Bruno - Warner
Faith Grooms - Brenau
Alina Molette - Lawrence Tech
Lauren West - Thomas
Karley Sanders - Mobile
Jennah McElheney - Reinhardt

Keep Your Coaching Pitch Perfect.

For Those Who Know Even
Days Off Are Days On.

Learn About The Perks And Join NFCA Today.

Benefits Join Today