Diamond Kinetic USA Softball Rapsodo Triple Crown Mizuno New Balance Hotels 4 Teams Legacy Event Management Scrapyard Diamond
 LOC NAIA 2018LOGO web

 

 
March 9-11 | South Commons ComplexSouth Commons Complex | Columbus, Ga.Columbus, Ga.
All-Tournament | Complex MapComplex Map | WeatherWeather

Day 1 Photo Gallery | Day 2 Photo Gallery

Tickets

Dailey (Adult) - $10 | Daily (12 & under) - $7

Weekend Pass (Adult) - $25 | Weekend Pass (12 & under) - $15

Youth Group (10 or more) - $5 per person

Military Group (10 or more) - $5 per person


Participating Teams (19)

Schedule

Home teams listed second

Friday, March 9

Field 1
10:00 a.m. | Reinhardt 2, Calumet 0
3:30 p.m. | Georgia Gwinnet 5, St. Ambrose 4
6:00 p.m. | Ottawa 3, St. Ambrose 2 (8)
8:00 p.m. | St. Ambrose 5, Campbellsville 0

Field 2
10:00 a.m. | Lindsey Wilson 4, Lawrence Tech 3
12:30 p.m. | Warner 14, Talladega 6
3:30 p.m. | Georgetown 2, William Carey 1
6:00 p.m. | William Carey 11, Thomas 1 (5)

Field 3
10:00 a.m. | Mobile 3, Calumet 0
12:30 p.m. | Lindsey Wilson 10, Clarke 5
3:30 p.m. | Rio Grande 3, Calumet 1
6:00 p.m. | Reinhardt 9, Clarke 7

Field 4
12:30 p.m. | Mobile 5, Lindenwood 1
3:30 p.m. | Thomas 8, Brenau 0 (5)
6 p.m. | Mobile 3, Lindsey Wilson 1

Field 5
10:00 a.m. | USCB 7, Talladega 2
12:30 p.m. | Campbellsville 7, Lawrence Tech 1
3:30 p.m. |  Reinhardt 7, Lindenwood-Belleville 1
6:00 p.m. | Calumet 3, Lindenwood-Belleville 2

Stadium
10:00 a.m. | Georgia Gwinnett 9, Georgetown 2
12:30 p.m. | Ottawa 7, USCB 4
3:30 p.m. | Campbellsville 8, Warner 7
6:00 p.m. | Brenau 4, Rio Grande 1

Saturday, March 10

Field 1
9:00 a.m. | Georgetown 5, Thomas 0
11:00 a.m. | Warner 7, Georgia Gwinnett 2
1:30 p.m. | Georgia Gwinnett 12, Lawrence Tech 1 (5)
4:00 p.m. | Talladega 6, Brenau 5

Field 2
9:00 a.m. | Lindenwood-Belleville 11, Talladega 10 (8)
11:00 a.m. | Lindsey Wilson 7, Lindenwood-Belleville 2
1:30 p.m. |  USCB 4, William Carey 2
4:00 p.m. | Rio Grande 12, Reinhardt 2
6:00 p.m. | Georgia Gwinnett 9, Ottawa 0 (5)

Field 3
9:00 a.m. | USCB 5, Brenau 3
11:00 a.m. | Reinhardt 9, Talladega 2
1:30 p.m. | Calumet 3, Clarke 1 (8)
4:00 p.m. | William Carey  10, Lindsey Wilson 2 (6)
6:00 p.m. | William Carey 10, St. Ambrose 2 (5)

Field 4
11:00 a.m. | USCB 3, Georgetown 2
1:30 p.m. | Georgetown 4, Georgetown 3
4:00 p.m. | Campbellsville 5, Thomas 1

Field 5
11:00 a.m. | Campbellsville 7, Ottawa 0
1:30 p.m. | Rio Grande 2, Ottawa 0
4:00 p.m. | Mobile 7, Clarke 0

Stadium
9:00 a.m. | Clarke 1, Rio Grande 0
11:00 a.m. | Calumet 2, Mobile 0
1:30 p.m. | Thomas 8, St. Ambrose 2
4:00 p.m. | Warner 1, St. Ambrose 0
6:00 p.m. | Lawrence Tech 3, Lindenwood-Belleville 1

ALL TOURNAMENT TEAM

Alyssa Samsone - CCSJ
Natassja Hatcher - USCB
Hannah Morton - Georgetown
Zoie Villa - Lindenwood-Belleville
Niki Cook - Georgia Gwinnett
Megan Ballegeer - St. Ambrose
Kendall Theriot - William Carey
Sydney Tigges - Clarke
Peyton Matejka - Ottawa
Amber Hancock - Lindsey Wilson
Neely Quint - Campbellsville
Kelsey Conkey - Rio Grande
Emmi Coachman - Talladega
Sara Bruno - Warner
Faith Grooms - Brenau
Alina Molette - Lawrence Tech
Lauren West - Thomas
Karley Sanders - Mobile
Jennah McElheney - Reinhardt

Keep Your Coaching Pitch Perfect.

Clell Wade BlueStar MaxPreps Bownet Blast

For Those Who Know Even
Days Off Are Days On.

Learn About The Perks And Join NFCA Today.

Benefits Join Today